čtvrtek 22. června 2017

Soutěže družstev mladších žáků a žákyň

Prázdniny už jsou za dveřmi, a tak jsme ukončili první část soutěží družstev na dráze. Během května a června se konaly 3 kola. Nejprve ve Svitavách a pak dvě v Ústí nad Orlicí. Letos máme v této věkové kategorii (04, 05) jak družstvo chlapců, tak družstvo dívek. A jak jsme si vedli?HOLKY: 
Johanka Borková
Markéta Burešová
Ema Dvořáková
Tereza Hamplová
Kateřina Hejlová
Andrea Kumpoštová
Sára Serbousková
Lucie Zahálková

Holky bojují v konkurenci pěti dalších družstev - Svitavy, Litomyšl, Polička, Moravská Třebová, Ústí nad Orlicí a vedou si velmi dobře. V prvním a třetím kole jsme obsadili 3. místo a v kole druhém se nám podařilo vybojovat druhé místo.

Velkou pochvalu ode mě mají holky za dálku v 1. kole, kde padly osobáky Markéty Burešové (471 cm), Andrei Kumpoštové (417) a Sáry Serbouskové (414). 

Výborně si vede Ema Dvořáková ve sprintech a s každým kolem stlačuje své časy dolů. Těším se u ní na výkony, až na podzim obuje tretry.

Lucka Zahálková ve 3.kole dobře hodila míčkem (26,40 m) a tahle disciplína ji určitě zůstane i na podzim, a věřím, že dokáže atakovat 30 metrovou hranici.

Chválím i věkově mladší holky Johanku Borkovou a Kačku Hejlovou, že se neztratily a předvedly pěkné výkony. Kačka 800 m za 2:53 a Johanka v dálce 313 cm.

Tereza Hamplová se nezúčastnila ani jednoho kola, kromě jedné omluvy, nevím proč.

Zatím jsme na celkovém průběžném 3. místě a naděje na postup (první 3 družstva) jsou velké.Vývoj výkonů našich holek ZDE.
KLUCI:
Josef Bureš
Tomáš Jadrný
Antonín König
Ondřej Šimek
Matěj Štantejský
Michal Vacek
Kryštof Vetchý

Obecně je kluků ve všech týmech méně než holek a v KP bojuje o jeden tým méně - Litomyšl, Svitavy, Žamberk, Polička. Kluků je v našem družstvu pouze 7, přesto dokázali v celkovém pořadí vybojovat průběžné 3. místo

Nejlepší výkony padaly ve třetím kole, a tak jsme zaslouženě skončili dokonce na 3.místě o bod před Žamberkem. Kluci se neustále zlepšují a já věřím, že finále vybojujeme

Skvělé výkony předvádí Kryštof Vetchý v kouli, kde jen o 5 cm mu odolala 10 m hranice. Ta na podzim určitě padne! Dále si zaběhl osobák na 800m 2:31,42 a jeho vysněný čas pod 2:30 už je velmi blízko.

V kouli ještě musím pochválit Tondu Königa, který si v každém kole zlepšil osobák až na 6,74 m. Spolu s Tomášem Jadrným a Ondrou Šimkem předvádí pěkné výkony i v míčku. A věřím, že Ondra na podzim určitě hodí přes 30 m.

Michalovi Vackovi se vydařilo pouze 1.kolo, pak přišlo zranění a jeho výkony šly rapidně dolů. Doufám, že vše přes prázdniny vyléčí a na podzim bude opět ve formě.

Michal Štantejský je oporou štafet a nejvíce bych vyzdvihla jeho výkon na 1500m 5:33,5.

Pepa Bureš patří věkem do přípravek, i tak dokáže bodovat a je především oporou štafet.

(Body v tabulce jsou pouze pomocné, dle bodů hlavních jsme opravdu na 3.místě.)

Vývoj výkonů našich kluků ZDE.Závody družstev na dráze jsou pro nás stěžejní a mají přednost před jinými závody. Prosím rodiče i závodníky, aby toto vzali na vědomí. Rozpis jednotlivých kol máme na webu už od začátku roku, tak aby si mohli všichni vybrat závody, kterých se chtějí zúčastnit. Pokud chce atlet nějaký závod vynechat, pak to musí být závod z Iscarex poháru. Ač se děti těchto závodů rády účastní, nikoho z atletického "světa" výsledky z tohoto poháru nezajímají. Atletický oddíl je hodnocen pouze na základě výsledků z dráhy a podle výsledků družstev. 
Rovněž si nemyslím, že je pro děti vhodné závodit ve středu na dráze a poté ještě v rámci Pekelného kilometru. Navíc pokud mají nějaký zdravotní problém.

Prosím rodiče, kteří chodí trénovat sami se svými dětmi v jejich volných dnech, aby tyto tréninky vždy konzultovali s trenéry. 


Děkuji všem závodníkům za skvělé výkony a těším se na podzim :)
Vedoucí družstva Adéla

Žádné komentáře:

Okomentovat