neděle 17. července 2016

Atletické soutěže družstev 2016

V soutěžích družstev máme tento rok zastoupení dokonce ve dvou věkových kategoriích. Děvčata nás reprezentují v krajském přeboru družstev přípravek a chlapci ve stejné soutěží, ale v kategorii mladších žáků a žákyň. A jak si zatím vedeme?
Holky už v prvním kole nasadily laťku velmi vysoko a i přes nízký počet závodnic (4, boduje 6) dokázaly zvítězit. Ve druhém kole nás převálcovaly týmy z Ústí nad Orlicí a Svitav. V kole třetím jsme se konečně sešli v plném počtu a dokázali opět zvítězit! Po třech kolech je naše družstvo v čele tabulky a my se těšíme na zářijové pokračování soutěže a naším cílem je probojovat se do finále. Dívky závodí ve čtyřech disciplínách: dálka, sprint na 60m, hod míčkem a běh na 600m. 

Největší oporou týmu byla Andrejka Kumpoštová, která ve třech kolech dohromady nasbírala 3 628b, a co je nejdůležitější, její výkony šly kolo od kola nahoru! Těšíme se, co předvede na podzim. Všech kol se rovněž zúčastnila Róza Vetchá a dohromady vybojovala 1 834b. Další opory družstva jsou Luisa Klementová, Terezka Hamplová, Sára Blaško, Lucka Zahálková a Johanka Borková.
Kluci už to mají v soutěži družstev trochu těžší. V přípravkách boduje každý podle svého výkonu, ale ve vyšší věkové kategorii je nutné umístit se do první desítky. Družstvo může mít až 26 závodníků a to byl náš kámen úrazu. Na soupisce bylo chlapců deset, ale nikdy jsme se nesešli v plném počtu.  I přes dobré výkony kluků jsme vždy obsadili tu nejméně populární příčku - poslední. V jednotlivých kolech jsme získali 60, 58 a 54 bodů. Jen tak pro zajímavost, nejvyšší dosažený počet bodů byl 160. 

Navíc Tonda König a Pepa Bureš jsou věkem ještě přípravky, a tak se se staršími kluky nemohou vůbec porovnávat. I tak bojovali a získali pro družstvo cenné body. Nejlépe bodujícími byli Dominik Vebr a Kryštof Vetchý. Dále závodili Tom Jadrný, Patrik Habiger a Honza Šimůnek. Jako vedoucí družstva doufám, že alespoň poslední kolo se pro závodníky stane prioritou číslo jedna a všichni pomůžou svými výkony k lepšímu umístění.


Holky v této věkové kategorii máme pouze dvě, a tak Sára Serbousková a Markétka Burešová tuto sezónu oblékají dres Atletiky Polička. Díky našim holkám a dalším skvělým závodnicím z Poličky, tento tým vede celkové hodnocení a holky se tak ukáží i ve finále. Gratulujeme :)

Adéla Stránská

Žádné komentáře:

Okomentovat