úterý 16. února 2016

Zimní liga 2. kolo NEJMLŽ a 3. kolo MLŽ

Další kolo Zimní ligy v Pardubicích jsme absolvovali v neděli 14.2 2016. Pro mladší žactvo to bylo již třetí kolo. Do soutěže se počítá i Krajský přebor v hale v Jablonci. Protože nemáme výsledky z Jablonce, ani celkové výsledky, musíme čekat. Dostala se naše družstva do finále ? Já tipuji, že ANO......


Jak jsme si vedli
NEJMLADŠÍ ŽACTVO
Na překážkách jsme nebodovali. Ve sprintu máme obecně rezervy. Budeme se snažit zlepšit start i dynamiku běhu. Ani velcí skokani zatím nejsme. Trochu to s tím sprintem souvisí. Hod pěnovým oštěpem je o technice a o švihu. Také házení se musíme více věnovat. Zde jsme již získali slušné body. Naší silnou disciplínou je běh. V běhu na 600m jsme jasně nejlepší, že všech družstev. Je to logické, této činnosti se v tréninku věnujeme nejvíce.Štafeta tentokrát byla pouze běžecká (sprint) s předávkou kolíku.
MLADŠÍ ŽACTVO
Na 60m překážek jsme postavili pouze dva závodníky. Dominik je zvládl výborně, přestože nemá s překážkami žádné zkušenosti. Markéta se bohužel pravděpodobně málo soustředila a příliš chtěla. Byl z toho opakovaný pád a bolestivé odřeniny. Dálku musela pro zranění vynechat. Nedá se nic dělat i to jsou zkušenosti.
V dálce je silná konkurence, kdo chce slušné body, musí skočit alespoň 4 metry. Otřesená Markéta musela dálku vynechat a solidní výkon odvedla pouze Sára. Ostatní zůstali bez bodu, zde máme velké rezervy v rozběhu i technice skoku.
Koule splnila naše očekávání, Dominik s Kryštofem se postarali  o potřebné body.
1000m je naše parádní disciplína, zde jsme soupeře drtili v každém rozběhu. Sára trochu hřešila na pomalejší soupeře v rozběhu a tak její čas neodpovídá možnostem. Markéta hrdinně odběhla alespoň kilometr, aby pomohla družstvu. Výborně zaběhli Tomáš a Honza.
Štafeta - velké problémy na předávkách, snad nejhorší předávky ze všech družstev, na tom musíme také zapracovat.Celkově můžeme hodnotit vystoupení našich závodníků jako dobré. Bojují, snaží se a odvádějí to, co se zatím v krátké atletické kariéře naučili. Máme dostatečné rezervy na to, abychom se s každým dalším závodem zlepšovali.  Atletické kluby s dlouhou tradicí nás začínají brát vážně. Děkujeme závodníkům a těšíme se na další závody.

Trenéři Junior teamu

Žádné komentáře:

Okomentovat