pondělí 1. února 2016

Krajský halový přebor v atletice

Atletických hal v České republice mnoho není. Pardubický kraj pořádá zimní halové přebory již po několikátý rok v Jablonci nad Nisou. Poprvé si v hale zazávodili i čtyři zástupci Junior teamu a vedli si výborně. Každý z nich mohl absolvovat 3 disciplíny, které bylo nutné zkombinovat nejen k jejich schopnostem, ale i vzhledem k časovému programu. Z Jablonce si odvezli 8 medailí z toho 5 titulů přeborníka kraje.
Přehled výkonů a disciplín je v následující tabulce.

Zajímavosti z dění na ploše:
Markétu nerozhodily ani 2 neplatné pokusy v dálce. 3. pokusem skočila rovné 4 metry, dostala se do finále a zajistila si tak bronzovou medaili. Ve finále se už pořadí neměnilo. Stres jí v tomto případě pomohl k nejdelšímu pokusu. Další problém Markétě nastal po suverénním vítězství v rozběhu na 300m. Elektrická časomíra selhala a tak bylo rozhodnuto o opakování rozběhu. Mezitím musela Markéta odběhnout další disciplínu - 150 m, kde skončila druhá. V opakovaném běhu na 300m dokázala znovu zaběhnout nejlepší čas ze všech dívek. Nyní už to bylo těsné vítězství s časem poznamenaným únavou, o to ale cennější.

Sára zvládla nejlépe svoji nejsilnější disciplínu – běh na 800m. Zde vyhrála suverénně s výborným časem 2:39,94. Ani sprint však Sáře není cizí, což potvrdila na trati 150m 3. místem, pouhé 3 setiny za Markétou.

Dominik mile překvapil nejen trenéry ale možná i sám sebe. Nejen, že skvěle běhal ale i ve výšce si vedl výborně. Přestože skákal přes laťku podruhé v životě, přeskočil 135 cm a to mu stačilo na vítězství, přitom 138 cm shodil třetím pokusem jen velmi těsně. Pokud zapracuje na technice, může skákat mnohem výše.

Tomáš sbíral první zkušenosti na větších závodech. Osmistovku zaběhl solidně (5. místo), v dálce a v běhu na 150m přece jenom na nejlepší zatím nestačil.

V kategorii žen si zaběhly 1500m také trenérky Adéla a Míša. Do posledního kola běžely s velkým náskokem, daleko před soupeřkami spolu s Ladou Vondrovou, dorosteneckou mistryní ČR na 800m. Nakonec z toho byl v cílové rovince strhující souboj mezi Adélou a Ladou, který skončil o 4 setiny vítězně pro Adélu. Adéla si zaběhla osobák 4:45,41 a porazila i Míšu, která skončila třetí.