středa 27. května 2015

Senzace! Radovan Kumpošt zvítězil v Ostravě

V rámci Zlaté tretry, největšího atletického mítinku v České republice, se v úterý odpoledne uskutečnilo i finále dětských závodů - Čokoládová tretra. Během dubna a května proběhly v 16 větších městech kvalifikační boje, kdy vždy postoupil pouze vítěz. Do finále postoupil Ráďa Kumpošt v běhu na 60m a Sára Serbousková na dvoustovce. Konkurence byla obrovská, pro mladé atlety je velká motivace soutěžit na Zlaté tretře a potkat tak plno atletických hvězd.

Ráďa Kumpošt nedal na šedesátce soupeřům šanci a zvítězil v novém osobním rekordu 10,19s. Start na 200m byl netradičně bez bloků a závodnice okamžitě sbíhaly. Sára Serbousková se dostala do kolize se soupeřkami a v rozběhu dokončila na 4. místě v čase 30,90s. Celkově to stačila na 10. místo, což je velmi pěkný výsledek.