úterý 14. dubna 2015

První jarní závody

Na podzim jsme začali trénovat, nejdříve venku, později i v tělocvičně. Přišlo jaro a s ním první závody. Konečně to můžeme prodat. Pro ostřílené závodníky nic nového, pro některé vůbec první závody v životě. A podle reakcí, se závodění všem dětem moc líbí.Vůbec prvním závodem byl 1. Pekelný kilometr v České Třebové. Trať je náročná už sama o sobě a počasí tomu vůbec nepřidalo. Ba naopak. Na sjezdovce ještě ležel sníh a kde roztál, tam bylo po kotníky bláta. Navíc chvílemi sněžilo, pršelo a byla zima. Naši závodníci, ale bojovali statečně, což můžeme vidět ve výsledkové listině.
V nejmladší kategorii zvítězil Radovan Kumpošt, druhý byl Matyáš Dvořák. Na 4. místě doběhl Matyáš Motyčka a na 7. David Karel. V děvčatech zvítězila Anežka Broulíková těsně před Klárou Čejkovou.
Na děti narozené 07 a starší už čekala trať na 250m. Martin Lochman i Andrea Kristenová bojovali, co jim síly stačily a doběhli oba na 4. místě.

Start nejmladší kategorie


Martin Lochman na trati

Andrea Kristenová na trati


Nejhezčí pohled je na výsledkovou listinu v nejmladších žákyních II., kde se naše ostřílené závodnice Sára Serbousková, Markéta Burešová, Tereza Hamplová a Andrea Kumpoštová srovnaly pěkně za sebe a ovládly suverénně tuto kategorii.

Dominik Vebr běžel trať dlouhou 500m a i když to podle jeho slov neskutečně klouzalo, získal parádní 2. místo.
Výsledky.


-----------------------------------------------
V pátek 10.4. nás konečně jarním počasím přivítal Lanškroun a 1. Zemská míle. Parádní podmínky pro běh a tudíž i mnohem větší konkurence. I tak si náš tým vedl velice dobře!
Výsledky.

Anežka Broulíková (38), Klára Čejková (28)

Radovan Kumpošt (18), Matyáš Dvořák (222), David Karel (50)


Marie Vomáčková

Souboj v cílové rovince mezi Sárou Serbouskovou
a Markétou Burešovou

Andrea Kumpoštová

Anna Vomáčková

Markéta, Sára a Tereza Hamplová


---------------------------------------------------------
Do třetice jsme v neděli 12.4. závodili v Jaroměři. Všichni opět podali výborné výkony. Radovan Kumpošt a Sára Serbousková zvítězili stylem start-cíl. Dominik Vebr drtivým finišem vybojoval 6. místo.
Výsledky.

Dominik Vebr

Všichni se moc těšíme na nadcházející závody. Hlavně na domácí půdu do Javorky, kde se určitě sejdeme v plném počtu.

Žádné komentáře:

Okomentovat