pondělí 19. ledna 2015

2. kolo Zimní ligy

V neděli 18.1.2015 proběhlo 2. kolo Zimní ligy přípravek. Náš tým opět nezklamal a obsadil skvělé 4. místo
v konkurenci dalších čtrnácti týmů z ostatních oddílů. Celkem jsme získali 214 bodů v pěti disciplínách - skok z místa, hod pěnovým oštěpem, běh 50m překážek, běh 600m a štafeta 4x50m.Skok z místa se naším závodníkům velmi vydařil. Padly všechny tréninkové osobáky. Markéta Burešová skočila 197cm, což byl dokonce třetí nejlepší výkon. Andrea Kumpoštová překvapila všechny velmi vydařeným skokem - 183cm! Kryštof Vetchý nezůstal pozadu a skočil jen o 1 cm méně.50m př. si naši závodníci vyzkoušeli vůbec poprvé a nevedli si vůbec špatně. 3. místo celkově si vyběhla Markéta, pěkným časem 8,5s, Sára Serbousková zaběhla 9,1s, my naměřili o něco lepší čas. Ruční měření je bohužel na tak krátké trati pouze orientační. Jakub Jelínek letěl jako střela a časomíra se zastavila na 9,8s. Anna Vomáčková svým výkonem 10s za sebou nechala dalších 23 soupeřů!Hod pěnovým oštěpem, to bylo naše nejslabší místo. Ač se Sára, Anička i Kuba snažili, co síly stačily, získali jsme jen 5 bodů. Tato disciplína bude bohužel i ve finále a tak musíme ještě trochu potrénovat.Zato na šestistovce jsme opět okupovali přední místa. Sára dokonce zvítězila v čase 2:02, Markéta 10. místo s časem 2:10, Kryštof tentokrát zkušeně nasadil rovnoměrné tempo a oproti prvnímu kolu zlepšil svůj čas o 9s!, Andrejka si také vylepšila čas z minulého kola na 2:19.

Nakonec nás čekala štafeta, tentokrát to nebyla opičí dráha, ale sprint na 4x50m s předáním štafetového kolíku. Naši štafetáři Anička, Kuba, Andrejka a Kryštof vybojovali krásné 8. místo.

V celkovém součtu pořadí (2+4) jsme zůstali na 2. místě a velmi nám to tam sluší :) Díky tomu s dalšími čtyřmi nejlepšími týmy postupujeme do finále, které se koná v neděli 22. února. Bude to velký boj. Podaří se nám v tak velké konkurenci vystoupit na bednu? Držte palce a my slibujeme, že ze sebe vydáme maximum!Žádné komentáře:

Okomentovat